Рівненська кондитерська фабрика святкує 65-річчя

У місті Рівно відбулося святкування 65-річного ювілею  знаменитої кондитерської фабрики, що вже багато років радує смачними цукерками на тільки рівнян, але й всю країну. Святкові заходи проходили в місцевому Органному залі, куди приїхали привітати колектив фабрики та ветеранів виробництва представники  державної адміністрації, різних організацій та підприємств області, музичні колективи.

Колектив Рівненької кондитерської фабрики був нагороджений вищою нагородою Президії  Рівненської Торгово-промислової палати -  скульптурною композицією «Меркурій» за великий внесок в розвиток підприємництва в регіоні, за плідну співпрацю з Рівненською Торгово-промисловою палатою та 65-річчям з дня заснування підприємства.

Скульптуру «Меркурій» вручив генеральному директору, Голові спостережної ради підприємства Проскурі Сергію Михайловичу президент Рівненської  Торгово-промислової палати Ярощук  Микола Янович.  Президія Торгово-промислової палати України нагородила почесною відзнакою «Золотий знак Меркурій» Голову дирекції „Рівненська кондитерська фабрика”  Петрук Валентину Тихонівну за плідну співпрацю з Торгово-промисловою палатою, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок в розвиток підприємництва та з нагоди 65-річного ювілею фабрики.

Колектив фабрики привітали з ювілеєм Голова профспілки агро-промислового комплексу області та  Голова обласної ради профспілок. В привітанні згадувалось, як багато зробила фабрика для населення області, як багато діток рівненщини виросло, смакуючи цукерки саме цієї фабрики. Рівненські цукерки отримували всі культурно-мистецькі заклади області, всі  дитячі заклади.  Цукерки Рівненської кондитерської фабрики куштували в кожній хаті області.  Було сказано багато добрих слів вдячності колективу фабрики та її директору за  те солодке задоволення, солодкий настрій, що принесла фабрика не тільки для дітей, але й для дорослих. Голова дирекції Валентина Тихонівна Петрук отримала від обласної ради профспілок почесну грамоту колективу фабрики.

На святі лунали привітання та слова подяки з інших установ міста і області. Від імені батьків, учнів та вчителів  школи №17 в мікрорайоні Тихому колектив фабрики привітала з ювілеєм  її директор, яка подякувала керівництву фабрики  за щорічну допомогу школі, де навчається багато сиріт.
Колектив фабрики привітали й представники міського центру зайнятості, які відзначили: „Фабрика - великий работодавець в місті, який в такі непрості часи забеспечує роботою багато людей”.
Привітання лунали й від рятувальників Рівненської області, які також  святкували 65 років заснування пожежної охорони міста Рівного.
 
На урочистостях виступав колишній  дирекетор фабрики  Василюк Леонтій Петрович, який очолював фабрику 15 троків - з 1965 по 1985 рік.  «Тоді були інші часи,- згадував Леонтій Петрович,- партія накаже – комсомол відповість «єсть». Він розповів, як приймав на роботу на фабрику простою робітницею нинішнього директора – Валентину Тихонівну: «Вона професійно  росла на моїх очах, була секретарем парторганізації. Я її рекомендував серед двох кандидатур на посаду директора фабрики».  
«Мені було непросто,- відповіла Валентина Тихонівна, - він мене взяв на фабрику простою робітницею.  Він ніколи не підвищував голос. Одного разу, як завжди спокійно пошепки сказав: « Ти приймаєш склад». І не можна було ніяких заперечень робити – довелося приймати.  Потім я стала директором фабрики. Посада директора в ті часи дуже почесною. Я пройшла шлях від простої робітниці, секретаря партійної організації до директора фабрики. Я вже сорок років працюю  разом з вами, а з них 24 роки керую фабрикою».  Валентина Тихонівна привітала всіх присутніх зі святом: «Ми робимо найголовніше – даруємо людям радість».

Нині  ім’я Петрук Валенитини Тихонівни  занесене до Книги під промовистою назвою «500 впливових особистостей», вона є заслуженим працівником харчової промисловості, відомим громадським та політичним діячем області.

Валентина Тихонівна розповіла нам, що з дитинства любила цукерки Рівненської кондитерської фабрики. Найулюбленішою її цукеркою була «Ромашка».
«Фабрика пишається своєю продукцією, яку виробляє вже багато років,- розповіла директор,- найвідоміші наші цукерки – це чорнослив та інші сухофрукти в шоколаді. Ще з радянських часів фабрика пишається цукерками  «Столичні», які  виробляються лише на Рівненській фабриці і більше ніде в Україні. Також широко відомі цукерки «Мальва», «Пірати», «Солодка парочка» – теж наші рідні».

Присутніх на святі привітав Голова спостережної Ради підприємства Проскура Сергій Михайлович: «Найбільше в багатьох привітаннях розповідали про фабрику, про цукерки. Але найкраще на фабриці – це люди, які тут працюють. Я  особисто і від імені своїх співробітників щиро вдячний вам – ветеранам, які багато років працювали  на фабриці, її розбудували, зберегли,  спасли у важкі часи, доклали багато сил, щоб фабрика ставала більш новітньою, краще працювала. Я найбільше сподіваюсь, що через 5, через 10 років фабрика буде ще кращою і ми побачимо  прогресивнішу,  оновлену фабрику».

Нині цукерки Рівненської кондитерської фабрики відомі не лише в Україні, але й за кордоном -  в країнах колишнього СРСР, Ізраілі, Німеччині, Афганістані, на Кіпрі.  Будемо сподіватися, що невдовзі продукція Ровенської кондитерської фабрики заслужено посяде провідні позиції на ринку кондитерських виробів України.

Тетяна Хлаповська